بهترین مرکز معاینه فنی در کرج | نوبت دهی آنلاین معاینه فنی

از زمانی که خودروها در خیابان های شهر به حرکت درآمدند، اولین چیزی که مورد توجه قرار گرفت نقص های آن بود. مسلما وجود این وسیله آهنی می توانست عاملی برای تهدید سلامتی انسان شود. بنابراین رفع مشکلات و ایراداتی که در آن بوجود میامد، بسیار مهم بود. در این بین ایمنی خودرو ها بسیار اهمیت پیدا کرد. در جوامع مختلف کارشناسان بسیاری تمرکز خود را روی این مورد گذاشتند. معاینه فنی قطعا یکی از مواردی است که در مقابله با تصادفات جاده ای نقش پررنگی ایفا می کند  و به معنای گواهی سلامت خودروی شماست. اگر در استان البرز زندگی می کنید، با ما همراه باشد تا در ادامه به شما بهترین مرکز معاینه فنی کرج را معرفی کنیم.

مرکز معاینه فنی در کرج

روزانه هزاران دستگاه خودرو در کشور به مراکز معاینه فنی مراجعه می کنند. بنابراین ارائه خدمات سریع برای رانندگان اهمیت پیدا کرده است. اگر شما عضو آن دسته از رانندگانی هستید که در کرج زندگی می کنید، به شما بهترین معاینه فنی کرج را در ارائه خدمات سریع و به موقع معرفی می کنیم. قائم دژ یک مرکز معاینه فنی خوب در کرج است که برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر به رانندگان از سیستم نوبت دهی آنلاین استفاده می کند.

کاهش ابتلا به کرونا و خدمات سریع

استفاده از نوبت دهی آنلاین معاینه فنی کرج باعث رعایت پرتکل های بهداشتی می شود. چراکه موجب نظم به سیستم می شود و از تجمع جلوگیری می کند. به علاوه انجام خدمات معاینه فنی بسیار سریع انجام می پذیرد. به طور کلی رعایت بهداشت در مراکز معاینه فنی به گونه ای بوده که نتایج ثبت شده ابتلا به کرونا در مراکز معایه فنی به کمترین مقدار و حتی در پیک اول و دوم این مقدار نزدیک به صفر است. اهمیت دریافت معاینه فنی به قدری بوده که این مراکز بدون کاهش زمان خدمت رسانی با رعایت پرتکل های بهداشتی در حال خدمت رسانی هستند.

محیط زیست

معاینه فنی خودرو عاملی شد تا اهمیت محیط زیست را در زندگی یادآور شویم. بررسی تست آلایندگی در معاینه فنی خودرو ها بر شاخص آلودگی هوا تاثیر به سزایی دارد.  به علاوه این مورد، موارد دیگری نظیر بررسی ترمز ها، بررسی چراغ های جلو، وضعیت ظاهری خودو،  آزمون لغزش جانبی، آزمایش کمک فنر و آزمایش لغزش جانبی و همچنین  آزمون اهرم بندی سیستم تعلیق خودروها در مراکز معاینه فنی و مرکز معاینه فنی قائم دژ در کرج انجام می شود.

معاینه فنی خودرو چند ساله است؟

داشتن معاینه فنی گواهی سلامت خودری شماست. بنابراین داشتن آن بسیار اهمیت دارد. سن گرفتن معاینه فنی برای خودروی نو ۴ سال است. برای سایر خودروها معاینه فنی هرسال باید تمدید شود. برای خودروهای سنگین نو تا زیر یکسال گرفتن معایه فنی ضرورت ندارد اما بعد از یکسال هر ۶ ماه یکبار باید برای معاینه فنی اقدام کنند. همچنین بعد از ۱۰ سال مراجعه به مراکز معاینه فنی هر ۳ ماه یک بار است.

جریمه معاینه فنی خودرو

جریمه معاینه فنی در محدوده تمام شهر خودروی فاقد معاینه فنی روزانه ۵۰ هزارتومان جریمه خواهد شد. دوربین های ثبت تخلف در شب نیز فعال شده و این جریمه تا زمان دریافت معاینه فنی ادامه خواهد یافت. بنابراین تمدید معاینه فنی از اهمیت بالایی برخوردار است. به شما پیشنهاد می کنیم معاینه فنی خودروی خود را از یک مرکز معاینه فنی خوب کرج بگیرید.

شرایط دریافت معاینه فنی چگونه است؟

در مرحله اول که بازدید چمی نام دارد، موارد زیر چک می شود:

 •      آینه‌ خودرو
 •       شیشه‌ ها
 •       برف ‌پاک‌کن خودرو
 •      سلامت بوق
 •       سلامت کمربند ایمنی
 •       بدنه خودرو
 •       لاستیک‌ها و وضعیتشان
 •       صدای اگزوز
 •       آلاینده های خروجی از اگزوز
 •       متعلقات اضافی بدنه
 •       چراغ‌ها (همه چراغ های ماشین)

در مرحله دوم آلاینده های خروجی از اگزوز سنجیده می شود. کربن دی اکسید و کربن مونو اکسید و گاز های نظیر آن از جمله آلاینده های آلودگی هوا هستند. اگر مقدار آلاینده ها از حد مجاز بالاتر باشد، نمی توانید معاینه فنی بگیرید. اضافه شدن این مورد به برگه معاینه فنی به سلامت محیط زیست و هوای پاکیزه شهر کمک می کند.

در مرحله سوم نوبت به سنجش کمک فنر ها می رسد. این کار با استفاده از وسیله مخصوص انجام می شود. مشکل در کمک فنر ها باعث بروز مشکل در عملکرد خودرو در هنگام دور زدن می شود. در این زمان امکان واژگونی و تصادف خودرو ها بالا می رود.

در مرحله چهارم ترمز ها بررسی می شود. تمام موارد مربوط به ترمز اعم از ترمز دستی و لنت ها و روغن ترمز بررسی می شود. همچنین عملکرد ترمز پدالی بر روی چرخ ها جلو و عقب خودرو نیز بررسی می شود.

در مرحله بعد خودروی شما را توسط سیستم تعلیق تحت فشار قرار میدهند و خودرو را می سجند. این مرحله کمک می کند تا عملکرد خودرو بهتر بررسی شود.

در مرحله ششم چراغ ها بررسی می شود. تمام چراغ ها اعم از چراغ چک و چراغ های بنزین و ترمز بررسی می شود. همچنین عملکرد چراغ های عقب و جلوی ماشین و برد آن نیز بررسی می شود.

در مرحله هفتم هم راستایی چرخ ها بررسی می شود. عملکرد فرمان ماشین و جلوبندی و همچنین میزان انحراف خودرو نیز چک می شود. میزان انحراف خودرو به ازای هر کیلومتر در صورت رهایی فرمان نباید بیشتر از ۷ متر باشد.

رزرو نوبت معاینه فنی در کرج چگونه است؟

برای دریافت نوبت از معاینه فنی در کرج دیگر لازم به مراجعه حضوری نیست. مرکز معاینه فنی کرج این کار را برای شما ساده کرده است. کافیست که به صورت آنلاین به سایت و به سیستم رزرو نوبت معاینه فنی کرج مراجعه کنید. انجام خدمات سریع و رضات مشتری از جمله ویژگی های بهترین مرکز معاینه فنی کرج است. قائم دژ آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

برای گرفتن معاینه فنی خودرو چه مدارک باید به همراه داشته باشیم؟

 •  اصل کارت یا سند خودرو
 • فرم تشخیص عیوب ظاهری

سیمفا

قائم دژ زیر نظر سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران فعالیت دارد که مستمر در گسترش ارائه خدمات به صورت حضوری و غیر حضوری نقش پررنگی دارد. این سازمان با نظارت بر معاینه فنی در کاهش تصادفات جاده ای و کاهش شاخص آلودگی عملکرد مطلوبی دارد.

در خصوص سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران بیشتر بدانید

برای کسب اطلاعات درباره معاینه فنی خودرو نیز می توانید وارد سایت سیمفا شوید و با وارد کردن مشخصات خودرو استعلام بگیرید.

شرایط دریافت معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز

برای خودروهای دوگانه سوز به علاوه مراحل بالا برای معاینه فنی، معاینه چشمی قطعات گازسوز و چک کردن مخزن نیز انجام می پذیرد. اگر عمر مخزن بیشتر از ۶ سال باشد، تست هیدرو استاتیک که مختص مخزن گاز CNG است نیز گرفته می شود. مخزن در صورت از کارافتادگی برای دریافت معاینه فنی باید تعویض گردد چراکه هنگام سوخت گیری امکان انفجار مخزن وجود دارد.

قیمت معاینه فنی خودرو

قیمت معاینه فنی باتوجه به نوع خودرو و سوخت مصرفی آن متفاوت است. باتوجه به نرخ جدید قیمت ها در سال ۱۴۰۰ نرخ معاینه خودروهای سبک ۴۷ هزار تومان، برای خودروی نیمه سنگین و سنگین گاز سوز و بنزین سوز ۷۱ هزار تومان و برای موتورسیکلت ۱۲ هزارتومان است.

لازم به ذکر است این قیمت برای سرویس مدارس تا ۹۰ درصد کاهش میابد و برای تاکسی ها نیز رایگان است. تاکسی های با عمر کمتر از ۱۰ سال باید هر ۶ ماه یکبار و تاکسی های بالای ۱۰ سال نیز باید هر ۳ ماه یکبار برای گرفتن معاینه فنی اقدام کنند.

کدام خودرو ها در سال ۱۴۰۰ مشمول دریافت معاینه فنی خواهند شد؟

 مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو‌های شهر تهران درباره اینکه سال جاری کدام خودرو‌ها مشمول معاینه فنی خواهند بود، گفت: در سال ۱۴۰۰ خودرو‌های تولید داخل ۱۳۹۵ و ماقبل، خودرو‌های وارداتی سال ۲۰۱۶ و ماقبل و خودرو‌های عمومی تولید ۹۸ و ماقبل مشمول معاینه فنی خواهند بود.

همچنین ایشان در ادامه گفته هایشان اشاره کردند: رانندگان محترم می توانند برای معطلی کمتر در صف های معاینه فنی و افزایش سرعت در روند دریافت معاینه فنی از سیستم نوبت دهی آنلاین استفاده کنند.

بیشترین نقص در خودرو ها مربوط به کدام بخش است؟

با بررسی این امر در تهران مشخص شد که آلایندگی گازهای خروجی از اگزوز با میانگین ۱۷ درصد بیشترین آمار را داشته اند. در مراحل بعد می توان به وجود هیب ظاهری در خودرو با آمار ۱۶ درصد، عدم موفقیت خودرو در تست ترمز با آمار ۱۳ درصد، آزمون همراستایی چرخ ها با آمار ۱۱ درصد و همینطور آزمون کمک فنر ها با آمار ۴ درصد اشاره کرد.

قائم دژ

اگر به دنبال یک مرکز معاینه فنی در کرج می گردید، ما به شما بهترین مرکز معاینه فنی کرج را معرفی می کنیم. قائم دژ زیر نظر سیمفا آماده خدمت رسانی جهت دریافت معاینه فنی به شما عزیزان است. برای رزر نوبت معاینه فنی در کرج کافیست قائم دژ را انتخاب کنید تا از خدمات نوبت دهی آنلاین معاینه فنی برخوردار شوید. مرکز معاینه فنی قائم دژ در کرج دارای متخصصان مجرب و با تجربه می باشد. این مرکز رضایت مراجعان را در دستور کار خود قرار داده و به یکی از بهترین مراکز ارائه خدمات سریع به مشتریان خود است.

پانوشت: مرکز معاینه فنی در کرج , بهترین مرکز معاینه فنی کرج , مرکز معاینه فنی خوب کرج , معاینه فنی کرج , معاینه فنی خوب کرج , بهترین معاینه فنی کرج , نوبت دهی آنلاین معاینه فنی کرج , رزرو نوبت معاینه فنی کرج

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =